Dada Extra care 4 7-18 kg BOX 132 ks

Kód: 2220
Neohodnotené
Značka: Dada
€21,16
Skladom

Nové Detské plienky Dada Extra Care

Zrejme najobľúbenejšie plienky vo východnej Európe, ktoré už niekoľko rokov držia svoju kvalitu a sú tým povestné medzi mamičkami v celej ČR, na Slovensku, Poľsku či Ukrajine alebo pobaltských štátoch.

Detailné informácie

Podrobný popis

Značka Dada je už niekoľko rokov porovnávaná s bielymi plienkami svetoznámych značiek, avšak v poslednom roku tieto popredné značky s prehľadom predbehnú. Najmä kvalitou a cenou.

 

OPIS

Nové plienky Extra Care majú niekoľko vylepšení oproti pôvodnej verzii či oproti jej sestričke plenca Dada Extra soft.

 

PRUŽNÝ ZADNÝ LEM

Najmenší drobci potrebujú starostlivosť všetkými smermi, teda má táto plienka pružný lem nielen v bokoch, ale aj na chrbte. Dôjde tak k dokonalému priľnutiu plienky k telíčku a nič sa nedostane von, ani keď leží na chrbte.

EXTRA MÄKKÝ POVRCH

Netkaná textília sa vyznačuje veľmi mäkkým povrchom a vďaka obsahu vitamínu E tak chráni detskú pokožku a pomáha v boji proti zapareninám.

SUCHÉ ZIPY

Dada Extra Care majú trojité suché zipsy, ktoré tak zaistia pevnosť spoja aj pri veľmi aktívnom pohybe dieťaťa. A dobre opätovne drží aj pri rozopínaní.

PRUŽNÉ BOČNÉ LEMY

Bočné lemy sú veľmi pružné az mäkkého materiálu. Zaistí tak dokonalé priľnutie k pokožke a zároveň pružnosť pri pohybe. Netlačí a nezarezáva sa.

OCHRANA PRED PRETEČENÍM

Priestor plienky medzi savým jadrom a gumičkami v slabinách je u mnohých značiek plienok nebezpečný a náchylný na pretečenie. Tento priestor totiž vypĺňa u ostatných plienok iba netkaná textília. U Dada Extra Care je tento priestor zaistený špeciálnou netkanou textíliou, ktorá prepustí tekutinu dovnútra a potom k savému jadru, nie však už von.

COSYLEG SYSTÉM

Ide o systém plochých gumičiek v trieslovej krajine. Gumičky držia na pokožke plochou stranou, nezarezávajú sa a oveľa lepšie držia všetko vo vnútri.

IDENTIFIKÁTOR VLHKOSTI

Nové Dada Extra Care už túto vychytávku majú. V prípade použitia plienky drobcom prúžok zmení farbu a indikuje tak, že plienku je potrebné čoskoro vymeniť.

ŠIROKÝ PREDNÝ LEM

Vďaka širokému prednému lemu plienky tak znižujeme riziko otlačenín na brušku. Drobček sa tak cíti pohodlne, ťah zipsov je rozložený na väčšiu plochu.

PARFEMÁCIA

Plienky Dada v akejkoľvek verzii NIE SÚ parfémované.

KANÁLKY FLOWLOCK

Plienky Dada Extra Care sú novo vybavené kanáliky technológie FLOWLOCK pre rýchly odvod tekutín do savého jadra. Tekutina je po odvedení uzamknutá vrátane prípadných pachov v savom jadre.

 

 

ZLOŽENIE PLIENOK DADA EXTRA CARE

SAVÉ JADRO

Skladá sa z dvoch zložiek, z BUNIČINY a SAPu. SAP je dehydrovaný gél s obsahom polyméru so superabsorpčnými vlastnosťami, u ktorého nebol preukázané negatívne ani toxické vlastnosti na zdraví. Jedná sa o drobné kryštáliky, ktoré pri kontakte s akoukoľvek vlhkosťou túto vlhkosť spolu s pachom pojmú až do objemu 300 násobku svojej hmotnosti a udržia ich pri bežných teplotách po niekoľko hodín uzamknutú. Postupom času dochádza k vysušeniu a uvoľneniu vlhkosti do prostredia. SAP je recyklovateľný, ale bohužiaľ nie je biologicky rozložiteľný. Vďaka svojim netoxickým vlastnostiam nezaťažuje prírodu. V plienke je z dôvodu absorpcie vlhkosti a zápachu, zároveň vďaka svojim netoxickým vlastnostiam aj antibakteriálne a pomáha tak držať pokožku dieťaťa v suchu bez kontaktu s vylučovanými tekutinami.

BUNIČINA je materiál získavaný z inak nepoužiteľného odpadu vyrúbaného dreva alebo z jednoročných rastlín. V ČR a vo väčšine Európy je získavaná zo smrekov. Buničina je základnou látkou na výrobu papiera, kedy potom dochádza k jej úprave, ako je bielenie a pod. Na výrobu savého jadra plienok sa používa pre svoje absorpčné vlastnosti a schopnosť udržať jednotlivé kryštáliky SAP na mieste, aby bola spoľahlivo odvádzaná vlhkosť a bola rozložená po celej ploche jadra, čím zníži riziko podráždenia detskej pokožky kontaktom s tekutinou. Pri výrobe plienok nie je potrebné buničinu bieliť, pretože ako finálny produkt má ľahko slonovinovú farbu a medzi dvoma vrstvami netkanej textílie už nie je jej farba poznať. V prípade jej tmavšieho sfarbenia je bielená oxidáciou alebo horúcim vzduchom. Jej bielenie či už oxidáciou alebo pomocou peroxidu vodíka je tak zbytočné a predražuje finálnu cenu plienky.

 

PRIDANÉ LÁTKY

Plienky DADA idú cestou nepridávať do plienok vôbec nič syntetického či akékoľvek extrakty, okrem prítomného vitamínu E. Ani Aloe Vera či Pantenol alebo Allantoin. Dôvod je úplne prostý. Pokožka každého dieťaťa je úplne iná a inak aj reaguje na pridané látky v čomkoľvek, u plienok to platí dvojnásobne. Predsa len majú pokožku v kontakte dlhšiu dobu. Navyše sú u bežných plienok tieto prídavné látky len v nepatrnom množstve a tým, že sa uvoľňujú pomocou tekutiny, je ich efekt veľmi diskutabilný. Je teda na každej mamičke, aký prostriedok v prípade potreby zvoliť a ošetriť ním prípadné zapareniny či podráždenie. Navyše tieto prostriedky sú oveľa koncentrovanejšie a efekt ošetrenia je teda oveľa vyšší.

 

LDPE

Všeobecne sa jedná o mäkkú formu plastu, ktorá je používaná na výrobu rôznych mikrotenových sáčkov a tašiek, napríklad pre supermarkety. LDPE je netoxický, hygienický a recyklovateľný plast, ktorý sa navyše v plienke nachádza len v nepatrnom množstve. Je použitý na pásiky so suchým zipsom a na vystuženie dvojitých vnútorných mantinelov (ľudovo vnútorných gumičiek), aby držali, ako majú a nič nepretieklo pri zachovaní pohodlnosti plienky.

 

NETKANÁ TEXTÍLIA

Na výrobu detských plienok DADA je používaná netkaná textília z viskózových vlákien, ktoré sú vyrábané z celulózy a po chemickom spracovaní je finálnym produktom vlákno, ktoré sa následne spracuje na textílii s úžasnými vlastnosťami vhodnými pre detské plienky. Táto netkaná textília je veľmi ľahká, odolná voči mechanickým vplyvom aj voči vlhkosti a teplote. Navyše je ľahko rozložiteľná a nezaťažuje tak ekosystém. Netkaná textília je v detskej plienke DADA použitá pre vnútorný aj vonkajší plášť, obaľuje a drží na mieste savé jadro. Sú z nej vyrobené všetky lemy, pásky a pod. Niektoré bežné plienky, najmä tie veľmi lacné, sú vyrobené z netkanej textílie zo syntetických vlákien, ako je polypropylén alebo polyester, čo sú vedľajšie produkty ropy a veľmi zaťažujúci ekosystém.

 

PEFC CELULÓZA

Celulóza použitá na výrobu plienok sa získava spracovaním dreva. A drevo rastie v lesoch, ktoré ako vieme, sú už aj tak dosť zaťažované ľuďmi. Všetka celulóza použitá na výrobu plienok Dada je získavaná z lesov s certifikátom PEFC. To znamená, že vyťažené drevo je aj obnovované a pokiaľ sa neobnoví, nie je ťažené ďalšie.

PEFC je celosvetovo najrozšírenejší systém certifikácie lesov. Štandardy hospodárenia v lesoch podľa systému PEFC sa snažia zmeniť spôsob, akým sú lesy spravované na lokálnej i globálnej úrovni. Jedným z hlavných cieľov certifikácie lesov systémom PEFC je zachovanie lesov a ich rozširovanie, aby sme my aj generácie budúce, mohli využívať environmentálne, sociálne a ekonomické prínosy, ktoré lesy ponúkajú so zachovaním zodpovedného prístupu k lesným ekosystémom a rešpektu k prírode.

 

 

ČO V PLIENKACH DÁDA EXTRA CARE NÁJDETE?

CHLOR – pri výrobe plienok nie je používaný pri žiadnom z materiálov. Materiály na výrobu plienok sú bielené oxidáciou a horúcim vzduchom.

FTALÁTY – plienky DADA sú vyrábané a kompletované na území Európskej únie, nie v Číne alebo inej krajine mimo EÚ a platí tak striktný zákaz používania ftalátov ako zmäkčovadiel plastov pri výrobkoch pre deti. V plienkach ich teda nenájdete a riziko absorbovania týchto látok z plienok je tak nulové.

PVC (polyvinylchlorid) – tento typ plastu sa pri výrobe plienok už dlhšiu dobu nepoužíva z dôvodu možného obsahu ftalátov

LATEX – nie je v plienke obsiahnutý, pretože je tu riziko alergickej reakcie. Ide však o čisto prírodnú látku, s ktorou sa stretneme pri mnohých ďalších produktoch ako cumlíky, kondómy, rukavice a pod.

FARBIVA – na farbenie textílie je použité iba potravinárske farbivo. U niektorých značiek plienok, ktoré sú výrazne farebné a majú pestré motívy, môže byť použité aj chemické farbivo pre ich stálosť a pestrosť motívu. To však neplatí u značiek Dada.

Dodatočné parametre

Kategória: Dada plienky
Hmotnosť: 5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: