Respirátor FFP2 EU BeSafe concept

Kód: 1700
Tip
Neohodnotené
Značka: Besafe
€0,78
Skladom

Antivírusový respirátor s filtračnou triedou KN95 (N95) zachytáva viac ako 94% vírusov baktérií (zodpovedajúce triede ochrany FFP2), prachových, peľových aj smogových častíc.

Detailné informácie

Podrobný popis

Respirátor FFP2 EÚ BeSafe concept

Sú vhodnejšie proti vírusom obyčajné lekárske rúška alebo respirátory?

  • Je dôležité poznamenať, že ani rúška alebo respirátory (respiračné rúška) nemôžu zaručiť stopercentnú ochranu proti vírusom. Rúška bez filtrácie sú určené skôr na čiastočnú ochranu, pretože zadržiavajú vami vykašlané alebo kýchnutie infekčné mikro-kvapôčky, aby sa neprenášali ďalej, čo znamená, že chráni okolie pred chorým človekom. Respirátor alebo respiračné rúško po nasadení filtruje vzduch, ktorý vdychujete a zachytáva škodlivé látky, aby sa nedostali do vášho dýchacieho systému. Používanie respirátora je doplnkovou ochranou, rovnako ako ochranné okuliare alebo ochranný odev. Respirátor je jednorazová ochranná pomôcka a bežne je určená na 8 hodinovej použitie. 

Aký respirátor si zvoliť pre ochranu pred baktériami a vírusmi?

  • Jedným z najrozšírenejších sú respirátory s označením KN95 a N95. Toto označenie certifikátu zabezpečuje podľa Národného inštitútu pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (NIOSH) ochranu nositeľa pred 95% vzdušnými časticami s priemerom 0.3 um alebo väčšími. Podľa WHO je odporúčaná takáto ochrana ako minimálny štandard. Označenie FFP2 je ekvivalent ochrany N95 a FFP3 je ako najvyšší ochrana pri respirátory ktorej máji až 99% -né filtráciu častíc.

Správne nasadenie masky

  • Pred prvým použitím je nutná dôkladná hygiena rúk pomocou mydla a teplej vody. Po umytí rúk priložte vrchnú časť respirátora k tvári a následne pritlačte na tvár jeho spodnú časť. Keď respirátor dokonale priľne k vašej tvári, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržiavali v bezpečnej polohe. Správne nasadená ochranná maska musí tesne doliehať k tvári a má zakrývať ústa, nos i bradu. Muži by mali byť oholenie, pretože brada môže spôsobiť netesnosti. Pri snímaní masky sa dotýkajte iba popruhov, nie časti, ktorá filtrovanej vzduch.

 

  • Materiál: Bavlna + netkaná látka
  • Trieda ochrany: KN95, N95 (FFP2)
  • Stupeň filtrácie: 94%

    CE certifikácia  EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Rúška a respirátory FFP2 EÚ
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: